مهلت ارسال مقاله به همایش دین و بیماری های بحران زا تا 25 آذرماه 1399 تمدید شد.

مهلت ارسال مقاله به همایش دین و بیماری های بحران زا تا 25 آذرماه 1399 تمدید شد.

مرکز پژوهش‌های آستان مقدس حضرت احمدبن موسی‌الکاظم شاهچراغ (ع) با همکاری مرکز حوزه‌های علمیه خواهران استان فارس در نظر دارد همایش ملی «دین و بیماری‌های بحران‌زا» را در دی ماه۱۳۹۹ برگزار کند.

 

پژوهشگران، اساتید، طلاب و دانشجویان حوزه و دانشگاه می‌توانند مقالات مرتبط خود با محورهای دین و بیماری‌های بحران زا را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

 

مهلت ارسال مقالات تا 25 آذرماه 1399 تمدید شد.

 

جوایز نفیس به برگزیدگان در دو سطح اساتید (۴ نفر) و طلاب و دانشجویان (۴ نفر) اهدا خواهد شد و ۸ مقاله برتر در فصلنامه علمی-تخصصی «رهیافت فرهنگی دینی» به چاپ خواهد رسید.

 

ادیان و بیماری‌های بحران‌زا (مطالعات تطبیقی)، شفا در ادیان، مواضع علما و پیشوایان دینی در ارتباط با بیماری‌های بحران‌زا (مقایسه‌ای)، بحران کرونا و آینده ادیان، دین، جامعه و بیماری‌های بحران‌زا، نقش دین در کاهش آسیب‌های اجتماعی-روانی بیماری‌های بحران‌زا، مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه در مواجهه با بیماری‌های بحران‌زا، جایگاه نوع دوستی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی در مقابله با بیماری‌های بحران‌زا از منظر آموزه‌های دینی، نقش نیروهای جهادی و مشارکت‌های مردمی در مقابله با بیماری‌های بحران‌زا، بررسی اقدامات تشکل‌های مذهبی در دوران بیماری کرونا، کرونا و سبک زندگی، مسئولیت حکومت‌ها در مدیریت بیماری‌های بحران‌زا از دیدگاه اسلام، کرونا و آینده مناسک دینی، فقه اسلامی و نظام سلامت، جایگاه و نقش نظام سلامت در مواجه با بیماری‌های بحران زا از دیدگاه فقه اسلامی، بهداشت جسم و روان در اسلام، جایگاه پزشکان و متخصصان بهداشتی در فقه اسلامی، مرز میان باورهای دینی و خرافات در حوزه سلامت، وجوهات شرعی و بیماری‌های بحران‌زا، آموزه‌های اسلامی مرتبط با در برخورد با بیماران، متوفیان و بازماندگان بیماران کرونایی و دین و چالش‌های اخلاق پزشکی محورهای این همایش را تشکیل می‌دهند.

 

پژوهشگران و محققان می‌توانند مقالات را حداقل ۱۰ صفحه و حداکثر در ۲۰ صفحه A۴ و رسم الخط B Nazanin و با اندازه قلم ۱۴ ارسال کنند؛ منبع نویسی حتماً باید بر اساس یکی از شیوه‌های علمی باشد. صفحه اول مقاله باید شامل چکیده و در زیر عنوان مقاله، اسامی نویسندگان به همراه مرتبه علمی و همراه پست الکترونیکی آنها باشد. مقاله باید حداقل دارای مقدمه و بیان مساله، متن و نتیجه گیری باشد.

 

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام و ارسال مقالات به سایت فصلنامه رهیافت فرهنگ دینی مراجعه و پس از ثبتنام مقالات خود را ارسال نمایند. لطفا حتما در صفحه اول ارسال مقاله، نوع مقاله را ، همایش دین و بیمارهای بحران زا انتخاب فرمایید. 

 

http://www.farhangedini.ir/